Okrem toho, že dodajú autu úplne iný a moderný vzhľad, majú hliníkové disky aj množstvo ďalších výhod. Vďaka nasledujúcim pozitívnym vlastnostiam si aludisky volí čoraz viac motoristov.


môj obrázok

 

  1. Hmotnosť. Pri porovnaní s inými typmi sa dá konštatovať, že majú výrazne nižšiu hmotnosť. Vďaka tomu majú kolesá lepšie brzdné vlastnosti a rovnako i lepšiu akceleráciu. Ak sa na to pozrieme laicky, je to veľmi jednoduché. Je omnoho ľahšie roztočiť a tiež zabrzdiť ľahké koleso, ako to ťažké. Vďaka hliníkovým diskom sa teda skracuje brzdná dráha kolies.
  2. Úspornosť. Aj keď investícia do hliníkových diskov je spravidla vyššia, ako do iných typov, v konečnom dôsledku sa vyplatí. Elektróny – hliníkové disky vďaka nižšej hmotnosti majú nižší valivý odpor, čo znamená úsporu paliva. Čím je totiž valivý odpor pneumatiky vyšší, tým viac sa zvyšuje spotreba paliva. Rovnako aj nižšia celková hmotnosť vozidla, ktorá sa dosahuje aj vďaka zníženiu hmotnosti diskov, znamená nižšiu spotrebu paliva.
  3. Jednoduchá údržba. Aj keď si aludisky z času na čas vyžadujú údržbu, tá je veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Potrebujete len vodu, handričku, kefu a prípravok na hliníkové disky. Tak ich udržíte dlho ako nové.
  4. Životnosť. Súvisí nielen so spomínanou pravidelnou údržbou, ale aj s materiálom. Hliník vynikajúco odvádza teplo. Vďaka ochladzovaniu sa tak predlžuje životnosť diskov. Vďaka svojim vlastnostiam sú hliníkové disky vhodné tak na zimné pneumatiky, ako aj na letné pneumatiky.

sports car wheel

Kde ich kúpiť?

Hliníkové disky nemusíte kupovať za plnú cenu. K dispozícii je totiž aj aludisky bazár, prípadne hliníkové disky bazár, ktorý nájdete na internete. Tu môžete nájsť i veľmi kvalitné ok disky. Rovnako funguje i predaj pneumatík a preto si môžete zaobstarať i jazdené pneu, a to za zlomok ich pôvodnej ceny.

Pri výbere vhodných diskov Vám iste pomôže aj konfigurátor. Alu disky konfigurátor dokáže zobraziť, ako bude konkrétne vozidlo vyzerať s konkrétnym typom diskov. Tak budete mať aj vizuálnu predstavu.

Tomasz Rzymkiewicz + Michael Shake / Dollar Photo Club

Comments are closed.